NC Giyotinle Kesme

Keşşaf Önder Alioğlu - Kişisel, WEB, Sosyal Medya, OUTDOOR, Mesleki Eğitim

MESLEKİ & TEKNİK EĞİTİM

NC Giyotinle Kesme

Bu modül sonunda edineceğiniz bilgi ve beceriler ile metal teknolojileri alanında, ileri düzeyde metal işleme tekniği olan NC giyotinde kesme işlemlerini öğrenmeniz sizler için yararlı olacaktır.

 

Teknolojinin her geçen gün hızla ilerlediği bu zamanda işlerinizi hızlı ve hassas yapabilmeniz için kullanacağınız makine ve ekipmanların bilgisayar kontrollü ya da nümerik kontrollü olma gerekliliği kaçınılmazdır. Klasik makine ve ekipmanlarla yapılan işlerle karşılaştırılmasında ise karşımıza büyük farklılıklar çıkmaktadır. Bu farklılıklar kısaca, ürünün üretim süreci, üretimdeki iş gücü, kullanılan malzeme sarfiyatı ve üretimdeki kusursuzluk sayılabilir.

İlk nümerik kontrollü tezgah 1956 yılında ABD’de yapılmış ve zaman geçtikçe gelişmesi devam etmiştir. 1980’li yıllarda mikroprosesör teknolojisinin gelişmesi ile bu sistemler NC tezgahlarına uygulanmış ve CNC tezgahlar elde edilmiştir.

Sunumu pdf formatında indirmek için burayı tıklayınız.

 

Not: 

·         Tüm sunumlar pdf formatına çevrilmiştir. Orjinal powerpoint (ppt) formatında ücret karşılığında almak için lütfen benimle iletişime geçiniz.

·         Tüm sunum ve veriler ücretsizdir. Tek isteğim kaynak belirterek kullanmanızdır.