Elektrik Direnç Kaynağı

Keşşaf Önder Alioğlu - Kişisel, WEB, Sosyal Medya, OUTDOOR, Mesleki Eğitim

MESLEKİ & TEKNİK EĞİTİM

Elektrik Direnç Kaynağı

Metaller insanlar tarafından binlerce yıldan beri kullanılmaktadır. İnsanlar geçmişten günümüze malzemeleri birbirine bağlama yöntemlerini sürekli aramışlardır. Günümüzde pek çok sayıda birleştirme tekniği vardır. Bugün sorulan soru ise artık uygun birleştirme tekniklerinin hangileri olduğudur. Kaynakla birleştirme tekniği de bu yöntemlerden biridir.

 

Günlük yaşantımızda ince metallerden üretilmiş pek çok ürün kullanmaktayız. Farklı kalınlıkta, farklı metallerin bağlantılarının hızlı bir şekilde ve en az deformasyonla gerçekleştirilmesi için uygulanabilecek kaynak yöntemi elektrik direnç kaynağıdır.

Kaynak teknolojisi günümüzde sürekli gelişen ve kendini yenileyen bir sektördür. Kaynak tekniğindeki bu hızlı gelişim, özellikle savunma ve uzay teknolojilerinin geliştirilmesindeki beklentilerin bir sonucu ortaya çıkmıştır. Kaynak teknolojileri, üniversite ve meslek okullarındaki metal, makine ve metalürji dallarındaki öğretim programlarında yerini almıştır.

Hazırlanan bu modülle, kaynak teknolojisi içinde yer alan elektrik direnç kaynağı yöntemini öğrenecek, çeşitlerini bileceksin. Uygun koşullar sağlandığında farklı kesit ve kalınlıktaki malzemelerin, yine farklı türdeki malzemelerle kaynağını yapabileceksin.

 

Sunumu pdf formatında indirmek için burayı tıklayınız.

 

Not: 

·         Tüm sunumlar pdf formatına çevrilmiştir. Orjinal powerpoint (ppt) formatında ücret karşılığında almak için lütfen benimle iletişime geçiniz.

 

·         Tüm sunum ve veriler ücretsizdir. Tek isteğim kaynak belirterek kullanmanızdır.