Seri İş ve Montaj Kalıpları

Keşşaf Önder Alioğlu - Kişisel, WEB, Sosyal Medya, OUTDOOR, Mesleki Eğitim

MESLEKİ & TEKNİK EĞİTİM

Seri İş ve Montaj Kalıpları

Metal malzemeler günümüzde farklı amaçları gerçekleştirmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Gerçekleştirilecek amaç doğrultusunda metallerin kesme, delme, eğme, bükme vb. şekillendirilmesi de gerekmektedir. Gelişmekte olan teknolojiye paralel olarak metal malzemelerin şekillendirilmesinde kullanılan yöntemlerde gelişmektedir. Bunlardan en ekonomik ve kolay olanı ise kalıpçılıktır.

 

Günlük yaşantımızda kullandığımız pek çok ürünün üretiminde yaygın olarak kalıplama teknolojisinden yararlanılmaktadır. Üretilen bu parçaların; zaman, kalite, ölçü tamlığı, malzeme tasarrufu, özdeşlik ve işçilik giderlerinin asgari düzeye indirilebilmesi ise kalıplama teknolojisi ile sağlanabilmektedir.

Bu modül ile, seri üretimde kullanılacak basit iş ve montaj kalıplarını tanıyacak, uygulamalarınızda ihtiyaç duyduğunuz iş kalıplarını tasarlayarak imalatını yapabileceksiniz ve ayrıca gerektiğinde bunların imalat resimlerini de çizebileceksiniz.

 

Sunumu pdf formatında indirmek için burayı tıklayınız.

 

Not: 

·         Tüm sunumlar pdf formatına çevrilmiştir. Orjinal powerpoint (ppt) formatında ücret karşılığında almak için lütfen benimle iletişime geçiniz.

·         Tüm sunum ve veriler ücretsizdir. Tek isteğim kaynak belirterek kullanmanızdır.